KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14818083
*
nr 1481 8083
Oljemålning
Irena Dzisewska. Signerad, hus. Olja på duk, 46x57 cm, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2022
kl 20:57:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 15:52:38
1
100 kr
8/8 18:13:11
2
350 kr
8/8 20:39:00
3
500 kr
8/8 20:51:41
1
500 kr
8/8 20:51:41
3
500 kr (Budbetjänt)
8/8 20:52:25
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus irena dzisewska olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1481 8083
Oljemålning
Irena Dzisewska. Signerad, hus. Olja på duk, 46x57 cm, yttermått inklusive ram: 65x77 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 15:52:38 | 1 | 100 kr |
8/8 18:13:11 | 2 | 350 kr |
8/8 20:39:00 | 3 | 500 kr |
8/8 20:51:41 | 1 | 500 kr |
8/8 20:51:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/8 20:52:25 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus irena dzisewska olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37